Program Pohoda, Admwin, Helios Red nebo jiný účetní software?

0 comments

Rozhodli jste se usnadnit si podnikání a přejít na účetní program? Nebo vám současný ekonomický software nevyhovuje a chcete ho změnit? Už vám někdo prozradil, že implementace účetního software může trvat i několik let a že vás čekají nemilé a zdlouhavé potíže, pokud zvolíte špatný účetní program?

Kritéria pro volbu správného účetního programu

Rozhodujícím faktorem pro volbu programu na účetnictví by měla být především funkčnost ve vztahu k velikosti firmy i právní formy, nikoli cena. Rozhodně se také nespoléhejte na recenze na internetu nebo na doporučení jiných firem. Každá firma a každý uživatel má jiné potřeby, a proto je nutné řídit při výběru programu na účetnictví vlastními požadavky a potřebami. Recenze na internetu zase nedokážou zcela postihnout dlouhodobé využití programu v praxi jako je servis, pravidelný upgrade, implementace na novou legislativu nebo přechod z jednoho účetního software na druhý.

Reklamy na účetní software dokážou ledasco zakrýt a články na internetu o konkrétních programech bývají obvykle reklamními PR články nebo obecnými články, které nemůžou zohlednit konkrétní podnikatelský subjekt, a tedy vhodnost účetního programu.

Nejrychlejším a nejsnadnějším způsobem, jak vybrat ekonomický software a vyhnout se trablům při jeho implementaci, je poradit se s nezávislými odborníky. Ideálním nezávislým odborníkem je účetní firma, která má zkušenosti nejen se zpracováním účetnictví, ale ve své praxi se běžně setkává s několika účetními programy prostřednictvím svých klientů.

Účetní firma také dokáže přesně zhodnotit…

Firemní kritéria:

 • právní forma podnikání a zaměření firmy
 • povinnost vést účetnictví nebo daňovou evidenci
 • plátce či neplátce DPH
 • velikost firmy (živnostník, střední firma, velký výrobní podnik, apod.)
 • rozsah účetnictví (rozdělení účetnictví na vnitrofiremní jednotky, omezený rozsah pouze na určitou část účetnictví, např. mzdová agenda, apod.)
 • jaké moduly budete pro zpracování účetnictví potřebovat

 

Uživatelská a technická kritéria

 • uživatelské prostředí a systém nápověd
 • počet licencí (pro jedno PC nebo větší počet)
 • provoz na jednotlivých počítačích nebo v síti
 • podporovaný operační systém a požadavky na hardware
 • Cena programu

 

Dále je třeba myslet na to, že zakoupením účetního programu celý proces nekončí, ale teprve začíná.  Je třeba nastavit účetní osnovu, automatické účtování, strukturu manažerského účetnictví a další náležitosti přesně na míru vaší firmě i oboru podnikání. Na což je účetní firma také ideálním odborníkem pro implementaci účetního programu.

Toto všechno vám prodejci ekonomického software nezajistí a vám hrozí ztráta drahocenného času i riziko špatného nastavení systému.

Napište nám a my vám ušetříme čas, starosti i budoucí náklady.

Obraťte se na nás
Share This:
GermanEnglish