5 povinností, které musíte splnit pokud se Vás týká EET

0 comments

1. Podat žádost o autentizační údaje
Pokud se vás elektronická evidence tržeb týká, je potřeba, abyste požádali o své autentizační údaje. Jedná se o přihlašovací jméno a heslo pro webovou aplikaci Elektronická evidence tržeb na stránkách Daňového portál.
Existují dvě možnosti jak požádat o autentizační údaje k EET.

Lze to elektronicky na Daňovém portálu, kde využijete přihlašovací údaje do datové schránky nebo osobně na jakémkoliv pracovišti finančního úřadu.

Jestliže požádáte o autentizační údaje přes Daňový portál, měli byste dostat údaje bez zbytečných odkladů do své datové schránky. Do EET aplikace se pak můžete přihlásit do jednoho dne od jejich převzetí.

2. Splnit oznamovací povinnost o provozovnách, které spadají pod EET
Jakmile získáte autentizační údaje, musíte finančnímu úřadu zaslat údaje o provozovnách, kterých se elektronická evidence tržeb týká.  Tyto informace zašlete pomocí aplikace EET. Jestliže dojde ke změně o provozovnách, je povinen podnikatel oznámit  tuto změnu do 15 dnů ode dne změny.

3. Získat certifikát – certifikát pro EET
V aplikaci EET je potřeba získat jeden nebo více certifikátů, které slouží k identifikaci podnikatele a  autentizaci datových zpráv.
Podnikatel se může rozhodnout, zda využije jeden certifikát pro všechna pokladní zařízení  nebo může mít pro každou provozovnu či  elektronickou pokladnu jeden certifikát. Certifikát je potřeba nainstalovat tak, aby bylo možné pokladnou evidovat tržby. Platnost certifikátu jsou tři roky.

4. Nutnost plnit evidenční povinnost
Při uskutečnění evidované tržby musí poplatník zaslat údaje o této evidované tržbě daňovému úřadu a vystavit účtenku osobě, od které evidovaná tržba plyne.

5. Umístit informační povinnost
Pokud jste povinni evidovat své tržby, musíte na viditelném místě, kde provádíte elektronickou evidenci tržeb vystavit informační oznámení.  Pokud se jedná o evidenci tržeb na internetu, je nutné informační oznámení umístit na webové stránky.

Nevíte si rady jak na EET? Jsme účetní firma a auditorská společnost s více jak 20 lety zkušeností. Rádi Vám poradíme.

Share This:
GermanEnglish